ΣΥΝΕΔΡΙΑ

ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΔΙΚΑΙΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΠΡΟΣ ΤΙΜΗΝ ΤΗΣ ΚΑΘ. ΓΛΥΚΕΡΙΑΣ ΣΙΟΥΤΗ “ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ ΤΗΣ ΣΤΟΚΧΟΛΜΗΣ ΣΤΗ ΝΟΜΙΚΗ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ”

Tuesday 07 Ιουνίου 2022 ΑΜΦΙΘΕΑΤΡΟ "ΑΛΚΗΣ ΑΡΓΥΡΙΑΔΗΣ", ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΚΤΗΡΙΟ, ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ 30
Επιστημονικό Συνέδριο Δικαίου Περιβάλλοντος προς τιμήν της Καθ. Γλυκερίας Σιούτη “Από τη Διακήρυξη της Στοκχόλμης στη Νομική της Αθήνας”

Το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών και οι Απόφοιτοι Π.Μ.Σ. Δικαίου Περιβάλλοντος Νομικής Σχολής Αθηνών διοργανώνουν Επιστημονικό Συνέδριο προς τιμήν της Καθηγήτριας κας Γλυκερίας Σιούτη με αφορμή τα 50 χρόνια από τη γέννηση του Δικαίου Περιβάλλοντος, και τα 20 χρόνια από τη διδασκαλία του Δικαίου Περιβάλλοντος σε μεταπτυχιακό επίπεδο στη Νομική Σχολή Αθηνών, με θέμα: “Από τη Διακήρυξη της Στοκχόλμης στη Νομική της Αθήνας”, το οποίο θα διεξαχθεί 7-8 Ιουνίου 2022 στο Κεντρικό Κτίριο Πανεπιστημίου Αθηνών, Αμφιθέατρο «Άλκης Αργυριάδης» (Πανεπιστημίου 30).

Πρόγραμμα Συνεδρίου