CIVIS SUMMER SCHOOL : CULTURE, FRENCH TRAVEL AND EUROPEAN MOBILITIES (20-24/6/2022)

Monday 20 Ιουνίου 2022
CIVIS Summer School : Culture, French travel and European mobilities (20-24/6/2022)

Το Τμήμα Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας διοργανώνει το CIVIS SUMMER SCHOOL με θέμα "Culture, French travel and European mobilities" από τις 20 έως τις 24 Ιουνίου 2022.

Στο CIVIS SUMMER SCHOOL συμμετέχουν προπτυχιακοί και μεταπτυχιακοί φοιτητές καθώς και υποψήφιοι διδάκτορες από τα Πανεπιστήμια Université Aix Marseille, University of Stockholm, Autonoma University of Madrid, University of Bucarest, Sapienza University και το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών. Διδάσκουν καθηγητές από τα Πανεπιστήμια : Université Aix Marseille, University of Stockholm, Autonome Université of Madrid, University of Bucarest. Επίσης και καθηγητές από το Τμήμα μας.

"This Summer School will promote interdisciplinary dialogue and research in humanities. It is devoted to the dissemination of a new perspective in travel studies in relation with French travellers, culture and European mobilities".

Πεδία Σπουδών: Κοινωνικές και Ανθρωπιστικές Επιστήμες

Αιτήσεις: στην ηλεκτρονική διεύθυνση της συντονίστριας κας Αποστόλου: irapo@frl.uoa.gr

Τόπος διεξαγωγής μαθήματος: Αθήνα*

Γλώσσα μαθήματος: Αγγλικά (τουλάχιστον επιπέδου Β2) & Γαλλικά (τουλάχιστον επιπέδου Β2)